środa, 16 października 2013

Pakowanie na wyjazd

Cześć !
Jest środa, godzina 23:14, właśnie w mojej głowie zrodził się wspaniały pomysł co do tematu mojego dzisiejszego wpisu i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. Z uwagi na to, iż jutro wyjeżdżam z moją klasą na wyjazd integracyjny do Załęcza, jestem na etapie rozważań, czy wszystko co niezbędne na tą dwudniową wycieczkę znalazło się w mojej walizce. Każdy z nas chyba ma przeświadczenie przed wyjazdem, że czegoś zapomniał, a nie spakowanie jakiegoś ważnego elementu wiąże się niekiedy z ogromnym problemem. Dlatego też temat przewodni naszego dzisiejszego spotkania to " Jak spakować się na wyjazd?". Myślę, że nie jednemu z Was ułatwi to ten "długotrwały i skomplikowany proces".
Mam również nadzieję, że po przeczytaniu tego posta, noc przed samym wyjazdem będzie nocą spokojną i całkowicie przespaną, bez natłoku myśli w głowie, które podpowiadają, że coś jednak nie zostało przez nas spakowane.

Co ze sobą zabrać?

Po pierwsze należy się zastanowić co się będzie prawdopodobnie robić w miejscu, do którego się udajemy. Pływać, chodzić po górach, grillować, a może zwiedzać muzea? Jeśli już to ustalimy, musimy pomyśleć, co się przyda do tego rodzaju czynności, lub – co może poprawić Nasz komfort?
Najlepiej na kilka dni przed wyjazdem spisać listę rzeczy absolutnie koniecznych, takich jak na przykład: szczoteczka do zębów, bielizna, dokumenty, buty sportowe. Dobrze jest sprawdzić wcześniej w jakim są stanie, bo może się wtedy okazać, że trzeba szybko coś dokupić. Lepiej mieć na to kilka dni, niż robić to w panice na dzień przed wyjazdem.

Lista rzeczy koniecznych

-dokumenty (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy)

-pieniądze i karty kredytowe

-podstawowe lekarstwa (aspiryna, plastry, aviomarin )

-odpowiednie ubrania: czystą bieliznę, kilka par butów, spodni oraz po jednej koszuli/bluzce na każdy dzień pobytu (biorąc pod uwagę prognozę pogody, klimat)
-kosmetyki ( najlepiej w małych kosmetyczkach bądź opakowaniach) oraz ręczniki
 i chusteczki higieniczne

-sprzęt do fotografowania oraz komórkę z włączonym roamingiem

-użyteczne akcesoria (mała składana parasolka, baterie, ładowarka, latarka, okulary przeciwsłoneczne, torba plażowa, nożyczki do paznokci, itd…) 
 
Jak się pakować ?

Pakując się należy pamiętać, aby rzeczy cięższe umieszczać na dole walizki, a lżejsze i delikatniejsze na górze. To wszystko co łatwo uszkodzić trzeba układać między warstwami ubrań.
Najlepiej nie zabierać ze sobą żadnych kosmetyków, które po mocnym przyciśnięciu mogą wyrzucić z siebie zawartość – na przykład lakier do włosów powinien mieć nasadkę ochronną na aplikatorze. Podobnie z napojami, lepiej jest brać tylko te w plastikowych butelkach lub w puszkach. 

Na koniec filmik, który według mnie okaże się najbardziej pomocny ;)


Do zobaczenia w sobotę moi kochani czytelnicy ;*
Anka.


2 komentarze:

  1. przydadzą mi się Twoje rady ;)
    nie znoszę pakowania.. :-/
    teraz będzie łatwiejsze xD

    OdpowiedzUsuń